KVK Ninove – THES Sport: 1-2

De tweede competitiewedstrijd van de Looienaars liep enkele dagen vertraging op. Door de bekerwedstrijd van KVK Ninove werd de wedstrijd verplaatst van vorige week zaterdag naar gisteren. Coach Lauryssen kon geen beroep doen op Fall. Zijn vervanger in de basis was Mateso. Na het gelijkspel tegen Dessel Sport gingen de Looienaars op zoek naar de eerste driepunter.

Het eerste gevaar van Thes kwam er met een balverovering van Claes die nadien Mateso bediende. Hij schoot naast doel. Daarna zagen we een schotje van Naqqadi in de handen van de doelman verdwijnen. Halverwege de eerste helft keek Thes jammer genoeg tegen een achterstand aan. Gelukkig toonde de bezoekers zich weerbaar. Een prima pass van Swinnen naar Claes. Hij liep richting de doelman en werkte uitstekend af. Het stond daarmee ook 1-1 aan de rust.

In de tweede helft kwam de eerste kans via doelman Roekaerts. Hij gooide ver uit tot naar Claes. Die bediende op zijn beurt Naqqadi die een lange solo in huis had. Jammer genoeg ging zijn trap die daarop volgde naast. Een korte vrije trap daarna kwam er via Swinnen en Naqqadi. Keulen werd gevonden in het strafschopgebied, maar zijn kopkans ging naast. Even later werd een schot van Claes afgeblokt door een speler van KVK Ninove.

Zij kwamen af en toe ook aan de overkant. Een hard schot werd goed gepakt door doelman Roekaerts. Dan was het terug de beurt aan Thes. Een verre voorzet kwam er van Naqqadi. Jammer genoeg was Takidine net te laat. Claes ging daarna op wandel en schoot de bal heerlijk in de rechter bovenhoek. Zijn tweede doelpunt van de avond en de voorsprong voor Thes.

Met nog 20 minuten op de klok werd er een slotoffensief van de thuisploeg verwacht. Dat kwam er met mondjesmaat, maar bij Thes werd er telkens goed verdedigd. De Looise muur brak niet en af en toe werd er ook tegengeprikt. Telkens wel zonder resultaat. Doelman Roekaerts had vaker de bal dan in de 70 minuten daarvoor, maar deed telkens zijn ding. Thes won op het veld van KVK Ninove en mocht drie punten bijschrijven.

Zaterdag komt de volgende wedstrijd er al aan. Dan komt KFC Houtvenne op bezoek in Tessenderlo-Ham. De tweede derby van het seizoen. De promovendus heeft zijn start zeker niet gemist. Zijn hebben net zoals Thes 4 punten. Aftrap zaterdag in het Sportpark om 20:00 uur.